دهکده حقوقی سفید (دهکده تخصص)

نمود تخصص در حوزه حقوق، از اهداف عالیه ماست

مجازات کسانی که در بقاع متبرکه اقدام غیرمتعارف داشتند

۲ ماه تا ۲ سال حبس، مجازات کسانی که در بقاع متبرکه اقدام غیرمتعارف داشتند

حجت الاسلام حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

انتشار تصاویر و فیلم‌های رفتار‌های نامتعارف اخیر در زیارت بقاع متبرکه مصداق نشر اکاذیب و امر خلاف واقع علیه تصمیم نهاد‌های رسمی کشور است.

در این خصوص مجازات از دو ماه تا دو سال زندان و تا ۷۴ ضربه شلاق برای افراد در نظر گرفته می‌شود.


وی افزود: نشر این گونه اعمال که شاهد آن بودیم نشر یک کار خلاف واقع علیه نهاد رسمی یعنی دولت است، چرا که دولت تصمیم گرفته است با تشکیل ستادی از شیوع این ویروس در جامعه جلوگیری کند، پس افرادی که به این رفتار‌های نامتعارف دست می‌زنند و این موضوع را منتشر می‌کنند با نشر این کذب و این امر خرافه علیه مقامات رسمی کشور کار خلاف واقع انجام می‌دهند؛ در این خصوص برای این افراد مجازات از دو ماه تا دو سال زندان و تا ۷۴ ضربه شلاق در نظر گرفته می‌شود.

 

اخیرا پس از شیوع ویروس کرونا در کشور نهاد‌ها و دستگاه‌های مرتبط از مردم خواستند که برای جلوگیری از شیوع بیشتر در منازل خود بمانند و از شرکت در تجمع‌ها و اماکن عمومی پرهیز کنند، این شرکت در تجمع‌ها خود می‌تواند شرکت در نماز‌های جمعه و زیارت بقاع متبرکه را شامل شود، اما در پی این موضوع عده‌ای با راه‌اندازی یک چالش در فضای مجازی تصاویری را از زیارت نامتعارف ضریح این بقاع متبرکه منتشر کرده و مخالفت خود را با توصیه‌های بهداشتی نهاد‌های مسئول ابراز کردند.

 

البته در روز‌های گذشته افرادی که مرتکب اقدام غیر متعارف در حرم حضرت معصومه (س) و حرم امام رضا (ع) شده بودند، بازداشت شدند.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

  • تلفن ۵ رقمی :

    051 31601

  • آدرس :

    مشهد، بلوار فردوسی، حاشیه میدان استقلال پلاک 373

  • خبرنامه پیامکی :

    ۳۰۰۰32

۱۳۹۵ © تمامی حقوق این سایت متعلق به دهکده سفید می باشد و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت.