دهکده حقوقی سفید (دهکده تخصص)

نمود تخصص در حوزه حقوق، از اهداف عالیه ماست

جزئیات قرارداد جدید و نحوه ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی

تهیه و ارسال «دستورالعمل خاص» استفاده مسئولان از تلفن‌های همراه هوشمند به دولت

سردار غلامرضا جلالی در گفت‌وگو با خبرگزاری ، با بیان اینکه در زمینه استفاده مسئولان از تلفن‌های همراه هوشمند، دستورالعمل خاصی را تهیه و آن را به دولت ارسال کرده‌ایم، اظهار کرد: تا آنجا که مطلع هستیم، دولت این دستورالعمل را به کمیسیون‌های مختلف ارجاع داده، اما هنوز از کمیسیون‌ها بیرون نیامده است.
‎وی با بیان اینکه ما به شدت نیازمند یک شبکه اجتماعی داخلی هستیم تا بتوانیم تعاملات خود را در آن انجام دهیم، افزود: ما به یک شبکه اجتماعی کشوری نیازمندیم که دیتاسنتر و مرکز کنترل آن در داخل مرزهایمان باشد.
رئیس سازمان پدافندغیرعامل در پایان با بیان اینکه مصوبه دائمی کمیته فنی پدافند غیرعامل ما را مکلف کرده بود که تهدیدات گوشی‌های هوشمند را به مسئولان تذکر و آموزش دهیم، عنوان کرد: کمافی السابق، ما این کار را در قالب جزوات آموزشی و تهیه مستندات تلویزیونی انجام می‌دهیم.

رفع مشکل ۱۰۹ واحد تولیدی استان با حمایت‌های قضایی

سید امیر مرتضوی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای حمایت از صنایع تولیدی گفت: هنر پیشگیری این است که کاهش ورودی پرونده را به دنبال داشته باشد نه اینکه اقدامات پیشگیرانه خود منتج به ایجاد پرونده در سیستم قضایی شود.
مرتضوی با اشاره به اقدامات کمیسیون حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری در استان خراسان رضوی گفت: در شش ماهه ابتدای سال ۹۶ مجموعا ۶۲ جلسه با ۹۷ مصوبه با محوریت حل مشکلات واحد‌های تولیدی انجام گرفته است که در نتیجه آن، مشکل ۱۰۹ واحد تولیدی در استان حل شده است و با در نظر گرفتن بطور میانگین ۳۰۰ نفر برای هر واحد تولیدی از بیکاری ۳۲ هزار و ۷۰۰ نفر پیشگیری شده است.
معاون رييس دادگستري خراسان رضوي انجام ۲۳۸ بازدید از واحد‌های تولیدی در سه ماهه دوم سال ۹۶ را از دیگر اقدامات این معاونت در راستای حل مشکلات واحد‌های صنعتی دانست و خاطرنشان کرد: ۳۹ شعبه ویژه صنعت در سطح استان خراسان رضوی در حال فعالیت است.
وی همچنین در پایان از افتتاح دهمین دفتر کمیسیون حمایت قضایی از سرمایه گذاری در شهرک ماشین‌سازی و فناوری مشهد خبر داد.

چند خبر کوتاه

در پنجاه و نهمین جلسه کمیته هماهنگی طرح های ویژه ترافیکی مطرح شد.

شجاعی رییس سازمان پزشکی قانونی: در شهریور امسال ۱۷۵۶ تن در تصادفات رانندگی کشته شدند.

خراسان رضوی، فارس و تهران بیشترین آمار کشته های تصادفات رانندگی را در شهریور ماه داشتند.

سردار مهری رییس پلیس راهور ناجا: مرز خسروی برای نخستین بار پذیرای زائران اربعین است.

کلیه عملیات های عمرانی در محورهای خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، مرکزی و همدان از ۸ تا ۲۵ آبان ماه ممنوع است.

صدور بارنامه توسط شرکت های حمل و نقل از ۱۰ تا ۲۵ آبان به سمت استان های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، مرکزی و همدان ممنوع است.

مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری: حقوق مهرماه بازنشستگان کشوری امشب به حساب این افراد واریز شده و قابل برداشت خواهد بود.

رئیس کل بیمه مرکزی: افزایش حق بیمه برای رانندگانی که در سامانه راهنمایی و رانندگی دارای نمره منفی هستند و پر خطر به حساب می آیند، به ازای هر نمره یک درصد و تا سقف ۳۰ درصد افزایش می یابد و رانندگانی که رانندگی پرخطر انجام می دهند نیز مشمول اضافه نرخ می شوند.

خرید وسیله نقلیه نو به ترتیب شامل ۱۰و ۵ درصد تخفیف حق بیمه می شود.

سامانه سهام عدالت به مدت ۳ روز و به منظور بروز رسانی از دسترس خارج می شود.

وزیراقتصاد: نرخ دلار در بودجه هنوز معلوم نیست.

مدیر بخش خاورمیانه توتال: به قوانین بین‌المللی و تعهدات خود با ایران پایبندیم؛سیاست آمریکا در بحث برجام، موضوع داخلی آن کشور است.

دستگاه‌های اجرایی مرتبط با آسیب‌های اجتماعی به وظایف ذاتی خود عمل کنند

لزوم اجتماعی کردن مبارزه با آسیب‌های اجتماعی/نقش صدا و سیما در تولید برنامه‌های آموزشی مرتبط با سلامت مردم
دادستان تهران موانع فعلی در اجرای قانون پیرامون مواد دخانی را افزون بر ابراز برخی نگرانی‌ها پیرامون بیکاری شاغلان در قهوه‌خانه‌ها و قلیان‌سرا‌ها، شامل مخالفت برخی دستگاه‌ها و مسوولان با این موضوع دانست و در توضیح اظهار داشت: برخی مسوولان عرضه قلیان در اماکن عمومی را نگرا‌ن‌کننده نمی‌دانند و مخالفان با این مساله را به مخالفت با تفریحات مردم متهم می‌نمایند؛ این در حالی است که نگاهی به میزان فوت ناشی از دخانیات که در مصاحبه اخیر قائم‌مقام وزیر بهداشت در نشست خبری مورخ (1396/7/3) ارائه گردید، مؤید نگران‌کننده بودن استعمال مواد دخانی به‌ویژه از سوی جوانان است.
در عرضه ارائه مواد دخانی سه صنف قابل تفکیک هستند: نخست، قهوه‌خانه‌های سنتی و قدیمی که از پیش از انقلاب موجود بوده و غالباً در مناطق کارگری مستقر هستند؛ دوم، قلیان‌سراهایی که در سال‌های اخیر راه‌اندازی شده و محدوده فعالیت آن صرفاً عرضه قلیان است و محل حضور جوانان می‌باشد؛ و سوم، اماکنی با کاربری‌های دیگر مانند رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها که با هدف کسب درآمد بیشتر، مبادرت به عرضه قلیان می‌نمایند.
دادستان تهران خطاب به پلیس تاکید نمود که در مرحله اول باید به سراغ قلیان‌سراهای جدید و کافی شاپ‌ها و رستوران‌ها رفت و در این راستا واحدهای صنفی فاقد مجوز را در اولویت قرار داد.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

  • تلفن ۵ رقمی :

    051 31601

  • آدرس :

    مشهد، بلوار فردوسی، حاشیه میدان استقلال پلاک 373

  • خبرنامه پیامکی :

    ۳۰۰۰32

۱۳۹۵ © تمامی حقوق این سایت متعلق به دهکده سفید می باشد و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت.