دهکده حقوقی سفید (دهکده تخصص)

نمود تخصص در حوزه حقوق، از اهداف عالیه ماستسومین آیین اهدای چکش زرین عدالت


سومين چکش زرین عدالت سال به دکتر رضا موسی زاده اهدا شد.

درسومین آيين اهداي چکش زرین عدالت و در اجتماع بزرگ اساتيد، حقوقدانان و وکلاي دادگستري از سراسر كشور در مشهد مقدس، دکتر رضا موسی زاده به عنوان حقوقدان برتر معرفی و سومين چكش زرين عدالت به ايشان اهدا گرديد.


به گزارش ستاد خبری همایش اهدای چکش زرین عدالت؛ دکتر رضا موسی زاده  نماینده اسبق جمهوری اسلامی ایران در  لاهه با  دریافت چکش زرین عدالت و ضمن تشکر از دهکده بين المللي سفید به عنوان بنیان گذار این همایش بیان داشت؛


ما در جهانی زندگی می کنیم که به شدت در آن اخلاق و جمع گرایی مغفول مانده  و در این جهان فردگرا چیزی جز تضاد منافع و روابط بین فردی و سودمحور پیدا نخواهیم کرد و جامعه ای خویش فرما و خودگرا نمی تواند اساس یک جامعه مبتنی بر عشق، محبت، ایثار، فداکاری، و برادری را شکل دهد و امروزه این کاستی ها در  برخي جوامع کاملا احساس می شود و بحران هویت و اخلاق در آنجا وجود دارد.

این استاد حقوق بین الملل ادامه داد؛
تشکیل نهادهای مدنی اخلاق مدار و غایت گرا چون دهکده سفید می تواند بستر مناسبی برای رفع نواقص و کاستیهای فوق باشد و زمینه ساز جامعه ای سفید و به دور از آفت های اجتماعی گردد.

موسی زاده افزود؛ ایمان و تقوا به عنوان مهمترین آموزه های دینی که انسان را توصیه به پاکی و سفیدی می کند کارآمدترین ابزار اصلاح جامعه محسوب می شوند.

برگزیده سومین آيين اهداي چکش زرین عدالت ضمن تشکر از مجموعه دهکده سفید و دبیرخانه دائمي همایش اظهار امیدواری کرد که دهکده سفید با گسترش هرچه بیشتر در اقصی نقاط دنیا و با اهتمام به تخصص گرايي، اخلاق گرایی و جمع گرایی تاج جامعه متخصصین اخلاق گرا و جمع گرا باشد.


از اندیشه هایی که در فضای حقوق بتوانند رونق تولید را رقم بزنند استقبال می کنیم.
مجید قاضی زاده، رئيس همايش اهداي چكش زرين عدالت و دبیر اتاق فکر دهکده حقوقي سفید در سومین همایش چکش زرین عدالت و درجمع افتخارآفرینان عرصه عدالت از سراسر كشور اظهار داشت؛

در شرایط کنونی کشور به حقوقدانانی که در عرصه بین الملل تخصص دارند نیاز دارد و رویکرد سومین همایش چکش زرین عدالت نیز در همین راستا و توجه به اهمیت حقوق بین الملل بوده است.


اين استاد حقوق افزود؛ دهکده سفید بالاترین دستاورد خود را تولید فکر و اندیشه های نو در حوزه حقوق می داند و از افکار و اندیشه هایی که در فضای حقوق بتوانند رونق تولید را رقم بزنند حمایت می کند.

وی با اشاره به انعقاد قراردادهای متعددی در سطح بین الملل در سال ۱۳۹۷ به ميزباني کانون حقوق بین الملل دهکده سفید  اظهار داشت، نمایندگی های دهکده سفید در اتحادیه اروپا آمادگی دارند که با بهترین وکلا و کارشناسان هر نوع خدمات حقوقی را به ايرانيان داخل و خارج از كشور ارائه نمایند.

شهر بهشت محفلی برای انس و الفت دوستداران حقوق شده است.

دکتر سعید حقیقی؛ دبیر همایش چکش زرین عدالت طی سخنانی بیان داشت؛ همایش چکش زرین عدالت هر ساله در اسفندماه برگزار می شود اما به جهت همزمانی این مراسم با حضور برخي اعضای هیات داوران و هیات علمی در شورای حقوق بشر سازمان ملل در اسفند ماه لاجرم تصمیم دبیرخانه بر این شد که این همایش باشکوه در اردیبهشت ماه برگزار شود.

وی ضمن اظهار خوشحالی از اینکه منتخب سومین همایش چکش زرین عدالت از اساتید حقوق بین الملل است ادامه داد؛ همایش چکش زرین عدالت فارغ از انجام رسالت ذاتی خویش که معرفی و تقدیر از چهره برجسته حقوقی کشور است، محفلی برای ازدیاد انس و الفت دوستداران حقوق شده است.


همچنين در این اجتماع بزرگ حقوقدانان کشور از صدها نفر از وكلاي دادگستري، سردفتران و مشاوران حقوقي كه به تازگي وارد عرصه مشاغل حقوقي شده اند با اهداي تنديس تقدير بعمل آمد.
ضمنا از تلاش ها و فداکاری های خانم سهیلا جلیل زاده در کمک به سیل زدگان خوزستان كه در نجات يكي از روستاهاي شهرستان شادگان از خطر سيل نقش محوري داشته اند تجلیل به عمل آمد.

لازم به ذكر است كه در سنوات گذشته اولين چكش زرين عدالت به دكتر سيد محمود كاشاني و دومين چكش زرين عدالت به دكتر حسين مير محمد صادقي اهدا شده است.


تلگرام
  • تلفن ۵ رقمی :

    051 31601

  • آدرس :

    مشهد، بلوار فردوسی، حاشیه میدان استقلال پلاک 373

  • خبرنامه پیامکی :

    ۳۰۰۰32

۱۳۹۵ © تمامی حقوق این سایت متعلق به دهکده سفید می باشد و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت.