دهکده حقوقی سفید (دهکده تخصص)

نمود تخصص در حوزه حقوق، از اهداف عالیه ماستراه‌اندازی واحد پیگیری با هدف کاهش اطاله دادرسی

یحیی جعفری رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران، با بیان اینکه در مجتع‌های حقوقی درگیر اطاله دادرسی هستیم، تصریح کرد:


 علت اصلی این مشکل به وارده بالا و کمبود نیروی انسانی بر می‎گردد که در حال حاضر با آیتم‌های کارشناسی شده درصدد فائق آمدن بر این موضوع هستیم
 توفیقی شد که در این روز فرخنده میلاد حضرت فاطمه (س) قدردان زحمات همکارانمان باشیم و این روز را گرامی بداریم.
وی در حاشیه این برنامه، به بازدیدهای مختلفی که از مجتمع های قضایی صورت گرفته اشاره کرد و گفت: تعداد قابل توجهی از این بازدیدها سرزده بوده است و در حال حاضر سه مجتمع برای سرکشی باقی مانده است.
 در حین بازدید مشکلات مردم استماع می‌شود و در حد توان پیگیری‌های لازم انجام می‌شود؛ انشالله در سال آینده به صورت برنامه ریزی شده و مدون بازدیدها ادامه خواهد یافت و در این رابطه اطلاع رسانی می‎شود، همچنین ملاقات‌های مردمی به صورت کاملا مشخص و با برنامه‌ریزی برگزار خواهد شد.
طی چند ماه گذشته حرکت‌های جهشی خوبی برای رفع این معضل صورت گرفته است و در حال حاضر در برخی مجتمع‌های‌ کیفری و خانواده دو، اطاله دادرسی بسیار کاهش یافته و وقت رسیدگی‌ها به روز است به طوری که چندان شاهد پرونده‌های معوق نیستیم.
وی با بیان اینکه در مجمتع‌های حقوقی درگیر اطاله دادرسی هستیم، تصریح کرد: علت اصلی این مشکل به وارده بالا و کمبود نیروی انسانی بر می‎گردد که در حال حاضر با آیتم‌های کارشناسی شده درصدد فائق آمدن بر این موضوع هستیم و در این رابطه راه اندازی واحد پیگیری برای بررسی تجدید وقت پرونده‌ها در دستور کار قرار گرفته است.
 در بحث اجرای احکام نیز با متمرکز کردن امور درصددیم سرعت را بالا ببریم و با سلامت و دقت امور را به سرانجام برسانیم؛ در هر حال رفع معضلات زمان‌بر است اما انشالله طبق سیاست‎های دستگاه قضایی، توصیه‌های رئیس قوه قضائیه و مدیریت دادگستری استان با تلاش همکاران در حال پیشبرد امور هستیم.
در این جلسه از کارکنان خانم شاغل در مجموعه دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران با اهدای لوح و کتاب صحیفه فاطمیه به پاس مسئولیت پذیری و خدمات ارزشمندشان، تقدیر و تشکر به عمل آمد.

تلگرام
  • تلفن ۵ رقمی :

    051 31601

  • آدرس :

    مشهد، بلوار فردوسی، حاشیه میدان استقلال پلاک 373

  • خبرنامه پیامکی :

    ۳۰۰۰32

۱۳۹۵ © تمامی حقوق این سایت متعلق به دهکده سفید می باشد و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت.