دهکده حقوقی سفید (دهکده تخصص)

نمود تخصص در حوزه حقوق، از اهداف عالیه ماست

ورود مدعی العموم به موضوع آلودگی هوای مشهد

قاضی بخشی محبی معاون دادستان مرکز خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اقدامات دستگاه قضایی مشهد در رابطه با آلودگی هوا با اشاره به اینکه یکی از حقوق مردم داشتن هوای پاک است، اظهار کرد: مکاتباتی با دستگاه‌های مرتبط از جمله معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد، اداره کل حفاظت محیط زیست و استانداری به عنوان بالاترین مرجع اجرایی استان در بحث آلودگی هوا داشته‌ایم.
وی تصریح کرد: مسلماً هر متولی وظیفه‌ای دارد و اگر به وظیفه قانونی خودش عمل نکند شامل تفسیر جزایی در قانون می‌شود.
معاون دادستان مشهد ادامه داد: با در نظر داشتن این موضوع که هرکس از اجرای قانون جلوگیری کند، قانونگذار بحث انفصال از خدمت را پیش بینی نموده و ماده ۵۷۶ قانون مجازات اسلامی قابل اجرا خواهد بود.
وی با بیان اینکه انتظار داریم مسئولان با جدیت بیشتر به حوزه‌های مرتبط سلامت مردم و هوای پاک ورود داشته باشند، خاطرنشان کرد:دستگاه قضا کم کاری و کوتاهی‌ها را مشاهده کرده به عنوان مدعی العموم به موضوع ورود می‌کند.

جزئیات قرارداد جدید و نحوه ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی

تهیه و ارسال «دستورالعمل خاص» استفاده مسئولان از تلفن‌های همراه هوشمند به دولت

سردار غلامرضا جلالی در گفت‌وگو با خبرگزاری ، با بیان اینکه در زمینه استفاده مسئولان از تلفن‌های همراه هوشمند، دستورالعمل خاصی را تهیه و آن را به دولت ارسال کرده‌ایم، اظهار کرد: تا آنجا که مطلع هستیم، دولت این دستورالعمل را به کمیسیون‌های مختلف ارجاع داده، اما هنوز از کمیسیون‌ها بیرون نیامده است.
‎وی با بیان اینکه ما به شدت نیازمند یک شبکه اجتماعی داخلی هستیم تا بتوانیم تعاملات خود را در آن انجام دهیم، افزود: ما به یک شبکه اجتماعی کشوری نیازمندیم که دیتاسنتر و مرکز کنترل آن در داخل مرزهایمان باشد.
رئیس سازمان پدافندغیرعامل در پایان با بیان اینکه مصوبه دائمی کمیته فنی پدافند غیرعامل ما را مکلف کرده بود که تهدیدات گوشی‌های هوشمند را به مسئولان تذکر و آموزش دهیم، عنوان کرد: کمافی السابق، ما این کار را در قالب جزوات آموزشی و تهیه مستندات تلویزیونی انجام می‌دهیم.

رفع مشکل ۱۰۹ واحد تولیدی استان با حمایت‌های قضایی

سید امیر مرتضوی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای حمایت از صنایع تولیدی گفت: هنر پیشگیری این است که کاهش ورودی پرونده را به دنبال داشته باشد نه اینکه اقدامات پیشگیرانه خود منتج به ایجاد پرونده در سیستم قضایی شود.
مرتضوی با اشاره به اقدامات کمیسیون حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری در استان خراسان رضوی گفت: در شش ماهه ابتدای سال ۹۶ مجموعا ۶۲ جلسه با ۹۷ مصوبه با محوریت حل مشکلات واحد‌های تولیدی انجام گرفته است که در نتیجه آن، مشکل ۱۰۹ واحد تولیدی در استان حل شده است و با در نظر گرفتن بطور میانگین ۳۰۰ نفر برای هر واحد تولیدی از بیکاری ۳۲ هزار و ۷۰۰ نفر پیشگیری شده است.
معاون رييس دادگستري خراسان رضوي انجام ۲۳۸ بازدید از واحد‌های تولیدی در سه ماهه دوم سال ۹۶ را از دیگر اقدامات این معاونت در راستای حل مشکلات واحد‌های صنعتی دانست و خاطرنشان کرد: ۳۹ شعبه ویژه صنعت در سطح استان خراسان رضوی در حال فعالیت است.
وی همچنین در پایان از افتتاح دهمین دفتر کمیسیون حمایت قضایی از سرمایه گذاری در شهرک ماشین‌سازی و فناوری مشهد خبر داد.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

  • تلفن ۵ رقمی :

    051 31601

  • آدرس :

    مشهد، بلوار فردوسی، حاشیه میدان استقلال پلاک 373

  • خبرنامه پیامکی :

    ۳۰۰۰32

۱۳۹۵ © تمامی حقوق این سایت متعلق به دهکده سفید می باشد و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت.