دهکده حقوقی سفید (دهکده تخصص)

نمود تخصص در حوزه حقوق، از اهداف عالیه ماستنکوداشت روز خبرنگار با حضور رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی و جمعي از خبرنگاران در دهکده سفید

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دهکده سفید با حضور سید جلال فیاضی رئیس هیات

مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی و جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه و به میزبانی دپارتمان

حقوق رسانه و ارتباطات دهکده سفید روز خبرنگار گرامی داشته شد.


مجید قاضی زاده دبیر اتاق فکر دهکده بين المللي سفید ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: واژه خبرنگار در نظر اینجانب با واژه فرهنگ نگار مترادف است چراکه رسالت شما فرهنگ سازی است.

این استاد حقوق جزا افزود : دپارتمانهای مختلفی در دهکده سفید در حوزه های متفاوت فعالیت دارند اما یکی از مهمترین آنها که در ترویج حقوق شهروندی نقش ارزشمندی دارد دپارتمان حقوق رسانه و ارتباطات است که رویکرد اندیشمندان حاضر در این دپارتمان فعالیت فراگیر و ملی می باشد.

دبیر اتاق فکر دهکده سفید تاکید کرد: اصحاب رسانه با شناخت بیشتر از حقوق خود و مخاطبانشان می توانند آرامش و اطمینان را در جامعه رونق دهند و فرهنگسازی نمایند که در این راستا دپارتمان حقوق رسانه و ارتباطات دهکده سفید گامهای ارزشمندی را برداشته است و با برگزاری کارگاههای آموزشی سعی دارد در این امر مهم در کنار اصحاب رسانه باشد.

سید جلال فیاضی رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی نیز با تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: رنگ سفید و آبی در دهکده سفید حس آرامش و اطمینان را به مخاطبان تقدیم می کند و این نشان از اتاق فکری پویا در این مجموعه تخصصی می باشد.

فیاضی افزود: دور بودن از شناخت حقوق شهروندی می تواند خسارات بیشماری را بوجود آورد و خرسندم که یکی از اهداف مهم این مجموعه آگاهی رسانی به شهروندان در جهت شناخت حقوق خود می باشد.

رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی با اشاره به وجود سیصد روزنامه نگار متخصص در مشهد تاکید کرد: امروز یکی از اهداف ما تربیت روزنامه نگاران متخصص است که بتوانند با زبان مردم گفتگو کنند و دهکده سفید می تواند در جهت رسیدن به این هدف در کنار ما باشد.

وی تصریح کرد: وجود رسانه های بی هویت نتیجه ورود صنعت رسانه به کشورهای جهان سوم بدون ورود فرهنگ آن است و این نوع رسانه ها همه حقیقت را منتقل نمی کنند و آفات بسیاری دارند و به لحاظ حقوقی باید مورد بحث واقع گردند که دهکده سفید بواسطه ذات خود می تواند ورودی شایسته در این مقوله داشته باشد.

فیاضی یادآور شد: دهکده سفید در حوزه آموزش تخصصی حقوق رسانه می تواند راهگشا باشد و ما در مشهد بهترین ظرفیت ها را داریم و مشهد خواستگاه رسانه های بزرگ و نوین است و من به عنوان مسئول خانه مطبوعات استان اعلام آمادگی می نمایم که خانه مطبوعات و دپارتمان تخصصی حقوق رسانه و ارتباطات دهکده سفید می توانند فعالیت های مشترک و مفیدی در حوزه آموزش و برگزاری کارگاه های تخصصی داشته باشند.  

 حقیقی معاونت روابط عمومي و امور بين الملل دهکده سفید با تبریک روز خبرنگار بیان نمود: آموزش و حمایت از حقوق اصحاب رسانه و کمک به ترویج و شناخت حقوق شهروندی از اهداف متعالی ما در دپارتمان تخصصی حقوق رسانه و ارتباطات دهکده سفید است و ما آمادگی داریم با برگزاری دوره های آموزشی با رویکرد نشر و آگاهی سازی حقوق شهروندی و اجتماعی به شناخت هر چه بیشتر اصحاب رسانه و شهروندان با حقوق خود کمک کنیم.

سرکارخانم رئوفی فرد معاونت آموزشي دهکده سفید ضمن تشکر از حسن توجه جناب فیاضی به رویکرد مجموعه دهکده سفید اعلام کردند:

ما در بخش اموزش دهکده سفید امادگی خود را جهت اموزش حقوق شهروندی و حقوق رسانه از یک سو و اموزش مهارتهای توسعه فردی بالاخص برای خبرنگاران جوان و مدرسین این حوزه اعلام میداریم.

در ادامه خبرنگاران حاظر در جلسه نیز ضمن تشکر از دهکده سفید جهت پاسداشت روز خبرنگار به تبیین دیدگاه های خود پرداختند:

خانم یاری از روزنامه اقتصاد مردم:شناخت حقوق رسانه برای اصحاب آن بسیار ضروری است.

خانم هادیان از روزنامه قدس: در کنار توجه به بحث آموزش موضوع اخلاق رسانه ای نیز باید در نظر گرفته شود

خانم رنگ آمیز از روزنامه اطلاعات: از حضور استاد فیاضی در دهکده سفید بسیار خوشحالم و امیدوارم در کارگاه های تخصصی حقوق رسانه دهکده سفید بیشتر با حقوق خود آشنا شویم. من در بسیج رسانه فعالیت دارم و می توانیم از ظرفیت های آن برای هدف متعالی دپارتمان حقوق رسانه و ارتباطات  بهره ببریم

خانم شریعت از خبر فوری: شهروند خبرنگارها با حقوق رسانه بیگانه هستند و مشکلات بسیاری را بوجود می آورند و دهکده سفید با برگزاری کارگاه های آموزشی می تواند شهروندان را آگاه نماید.

خانم صبوری از روزنامه کار و کارگر: ما بعضا مشکلات حقوقی داریم و امیدواریم دهکده سفید حامی ما باشد.

در پایان این  نشست نیز با اعطای لوح مستشاری مهندس سید جلال فیاضی به عنوان مستشار دپارتمان حقوق رسانه و ارتباطات دهكده سفيد معرفی شدند.

تلگرام
  • تلفن ۵ رقمی :

    051 31601

  • آدرس :

    مشهد، بلوار فردوسی، حاشیه میدان استقلال پلاک 373

  • خبرنامه پیامکی :

    ۳۰۰۰32

۱۳۹۵ © تمامی حقوق این سایت متعلق به دهکده سفید می باشد و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت.