دهکده حقوقی سفید (دهکده تخصص)

نمود تخصص در حوزه حقوق، از اهداف عالیه ماستلوگوی دهکده سفید

در گذر تاریخ از «تمثیل» به عنوان نشانه هویت بصری و ابزاری برای ایجاد ارتباط استفاده شده است. انسان‌های نخستین با خراش دادن و ایجاد نقش بر دیوار غارها تلاش داشته‌اند تا از این طریق به دیگران اعلان خطر کنند و یا پیام‌های دیگران را منتقل بنماید. در قرون وسطا بازرگانان و صنعتگران برای مشخص کردن کالاها و محصولاتشان از علایم و نمادها بهره می‌بردند. در آغاز سده 20 نیز گاوچرانان آمریکایی برای مشخص کردن مالکیت دام‌های خود از علایم انحصاری استفاده می‌کردند.
تاریخچه و طراحی لوگو به یونان باستان بازمی‌گردد. عبارت “لوگو” از کلمه یونانی “logos” مشتق شده است، که معنای ادبی آن “کلمه” است. استفاده از لوگو نظیر علائم تجاری، از زمانی که تجار و بازرگانان وجود داشته‌اند رایج بوده است.
لوگو در مرحله اول برای شناساندن یک شرکت لازم و ضروری می‌باشد. لوگوها به تصویری که یک بعدی و مربوط به یک مؤسسه است قوت می‌بخشند. داشتن لوگوی حرفه‌ای برای کسی که تجارت یا محصولی را دارد یک الزام می‌باشد مخصوصا در صورتی که بخواهند از واسطه‌ای مانند اینترنت برای گسترش کار بهره بگیرند.

استفاده از لوگو در امر تبلیغات حیطه وسیعی را در بر می‌گیرد که شامل استفاده در وب سایت شرکت، اوراق اداری (سربرگ و پاکت نامه و کارت ویزیت)، بروشور و کاتالوگ شرکت، پوستر، استند، بیلبورد، بسته‌بندی، تقویم و سر‌‌رسید آگهی‌های تبلیغاتی و موارد دیگر از تبلیغات است.
در هر صورت مشخصه اصلی یک سازمان، آرم‌ یا لوگوی آن است که جزئی از هویت سازمانی یک شرکت است و چون سالیان دراز در خدمت سازمان قرار می‌گیرد، باید منسجم و کارآمد باشد، قابلیت بین‌المللی داشته باشد و به لوگوهای دیگر شبیه نباشد. لوگوی حرفه‌ای و کارآمد ویژگی‌های قابل توجهی دارد که مختصرا به مواردی از آنها اشاره می‌کنیم؛ویژگی‌های یک لوگو حرفه‌ای چیست

منحصر به‌ فرد بودن لوگو
لوگوی خوب باید بلافاصله توسط مخاطبان شناسایی شود و در عین حال نباید در طراحی آن از نشانه‌های تکراری و عمومی استفاده کرد همچنین انعکاس مستقیم محصولات و خدمات در لوگو مناسب نیست. استفاده از خلاقیت بالا، طراحی نوشتاری حرفه‌ای و تایپوگرافی نیز می‌تواند، ضمن اضافه کردن اعتبار به طرح لوگو، به منحصر به فرد بودن کمک کند.
به یاد ماندنی بودن لوگو
یک لوگوی به یاد ماندنی باید در نگاه اول ذهن بیننده را به چالش بکشد و پرسش‌هایی را در ذهن ایجاد کند تا در طریق رسیدن به پاسخ‌ها نقش لوگو در ذهن مخاطب حک شود. زیبایی لوگو نیز که از ترکیب طرح و رنگ‌آمیزی به دست می‌آید نقش بسیار مهمی در به یاد‌ ماندنی کردن آن دارد.
انعطاف‌پذیر بودن لوگو
یک لوگوی قوی و حرفه‌ای باید بتواند به خوبی و بدون تغییر ماهیت و هدف خود در سراسر رسانه‌های مختلف جای بگیرد. با این توضیح که لوگو باید طوری طراحی شود که در هر نوع شبکه اطلاع‌رسانی به خوبی جای بگیرد و مشکلاتی از قبیل ترکیب‌بندی ضعیف، کیفیت نامناسب و یا دیگر مشکلات مقیاسی را نداشته باشد. اگر لوگویی قابلیت انتقال بی‌وقفه از یک رسانه به رسانه‌ی دیگری را نداشته باشد، از نظر مخاطبان ضعیف است و محبوبیت خود را از دست می‌دهد.
گویا بودن لوگو
لوگوی مناسب باید ارزش‌ها و فرهنگ حاکم بر موسسه مربوط به آن رابه طور واقعی منعکس کند و درک و شناخت مخاطبان را نسبت به آن افزایش دهد؛ در این صورت است که مخاطبان به مجموعه اعتماد خواهند کرد.
ساده بودن لوگو
طراحی اثربخش یک لوگو در سادگی آن نهفته است. بهترین طرح‌ها، ساده‌ترین آن‌ها هستند که جهت تاثیرگذاری بیشتر، در آن‌ها از رنگ و متن استفاده می‌شود، اما یک لوگوی موفق بدون این دو مورد نیز به راحتی برای مخاطبان قابل تشخیص می‌باشند. اضافه کردن افکت‌های اضافی و یا متن‌های غیر‌ضروری می‌تواند مخاطبان را از تصویر نمادین منحرف سازد و از ارزش لوگو بکاهد. همچنین استفاده نامناسب از اندازه فونت‌ها و اشکال نیز می تواند ارزش کار را پایین آورند.
آموزنده بودن لوگو
یک لوگوی خوب لزوما نباید انعکاسی دقیق از کاری که کمپانی انجام می‌دهد منتقل نماید، اما باید یک تجربه آموزشی برای مخاطبانتان در بر داشته باشد. نگاه به لوگو باید به مخاطبان در درک نام تجاری کمک نماید، لوگوی مناسب باید نشان دهنده‌ی فرهنگ کمپانی باشد و یا خدماتی که برای مصرف‌کنندگان ارائه می شود را به نمایش بگذارد. هم‌ رنگی، هم سیاه و سفید باشد! اگرچه رنگ بخش مهمی در طراحی یک لوگوی خوب تلقی می‌شود، اما ممکن است رنگ همیشه در دسترس مخاطبان نباشد. اگر لوگو به صورت سیاه و سفید از جذابیت بالایی برخوردار نباشد، ممکن است توجه بخشی از مخاطبین را از دست برود. در نتیجه لوگو باید به گونه‌ای طراحی شود که هم در شرایط رنگی و هم در شرایط سیاه و سفید (مانند مهر رسمی شرکت یا اوراق فکسی) جذاب باشد و توجه کاربران را به خود جلب نماید .
ماندگاری لوگو
یک لوگوی موثر نباید تاریخ مصرف داشته باشد . لوگو باید بتواند برای ده‌ها سال تازگی خود را حفظ کند . چنانچه به تاریخچه طراحی لوگو رجوع کنید، خواهید دید که انواع لوگوها در طی سالیان بارها تغییر کرده‌اند . اگر تغییرات در لوگو اساسی باشد ، آن لوگو ، یک لوگوی ناموفق است
تفسیر لوگوی دهکده سفید:

1-گیلاس نماد عدالت طبیعی

2-برش در گیلاس نماد شفافیت سازمانی

3-رنگ سفید سمبل صلح و سازش

4-رنگ فیروزه ای نماد اطمینان و آرامش

5-طلوع ماه عدالت و تساوی که به مرور کره را در بر می گیرد

6-کروی بودن لوگو نشان بین المللی بودن اهداف دهکده سفید

7-وجود کلمه سفید در گیلاس برش خورده

8-ترکیب طبیعت الهی با اسماء الهیتلگرام
  • تلفن ۵ رقمی :

    051 31601

  • آدرس :

    مشهد، بلوار فردوسی، حاشیه میدان استقلال پلاک 373

  • خبرنامه پیامکی :

    ۳۰۰۰32

۱۳۹۵ © تمامی حقوق این سایت متعلق به دهکده سفید می باشد و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت.