دهکده حقوقی سفید (دهکده تخصص)

نمود تخصص در حوزه حقوق، از اهداف عالیه ماستدپارتمان تخصصی اطفال و نوجوانان

دپارتمان تخصصی اطفال و نوجوانان
فراوانی پرونده های قضایی تشکیل شده در حوزه کودکان و نوجوانان حاکی از این است که تخلفات راهنمایی و رانندگی ، ضرب و جرح عمدی و سرقت جرائم اول تا سوم ارتکابی کودکان و نوجوانان محسوب می شود .
کودکان و نوجوانان آینده سازان هر جامعه هستند . شعاری که هر دولتی که روی کار می آید و هرسازمان و نهادی در کشور بارها و بارها آن را اعلام کرده است . هر چند حوزه کودک و نوجوانان متولی دقیق و مشخص در کشور ندارند اما همه ی نهادهایی که به نوعی خود را در این حیطه متولی نامیده و در همایش ها داعیه حمایت از کودکان و نوجوانان را دارند باید به تمامی آسیب هایی که این جامعه را تهدید می کند توجه لازم را داشته باشد .

یکی از آسیب هایی که ممکن است هر کودک یا نوجوانی را تهدید کند ارتکاب جرم است . شاید در نگاه اول بسیاری از خانواده ها کودک یا نوجوان خود را مبری از ارتکاب جرم بدانند اما فراوانی پرونده های تشکیل شده در محاکم قضایی حاکی از این است که ممکن است هر کودک و یا نوجوانی در معرض ارتکاب جرم باشد .
هر چند که ممکن است راز برخی از جرائم ارتکابی توسط کودکان و نوجوانان هیچ گاه برملا نشده و یا سال ها بعد از وقوع جرم علنی شود اما آثار ارتکاب جرم از همان لحظات اولیه وقوع در کودک یا نوجوانی که باید به آن لقب مجرم را داد آشکار می شود و ممکن است سال ها در فرد باقی مانده و یا حداقل ثانیه های طلایی دوران رشد وی را سیاه کند . به همین منظور توجه به زمینه های ارتکاب و وقوع جرم توسط کودکان و نوجوانان بسیار حیاتی و اثرگذار است .
دپارتمان تخصصی ویژه اطفال و نوجوانان با همکاری باشگاه تعالی دهکده سفید اولا در جهت کاهش درصد جرائم ارتکابی توسط اطفال و نوجوانان گام برداشته و ثانیا در صورت ارتکاب جرم توسط اطفال و نوجوانان حمایت همه جانبه را به عمل آورده تا نتایج زیان بار آن هم برای ایشان و هم برای جامعه به حداقل ممکن برسد.در مواردی که استفاده از خدمات حقوقی فوریت دارد میتوانید با شماره 31601 تماس بگیرید تا توسط کارشناسان دهکده سفید راهنمایی شوید.

تلگرام
  • تلفن ۵ رقمی :

    051 31601

  • آدرس :

    مشهد، بلوار فردوسی، حاشیه میدان استقلال پلاک 373

  • خبرنامه پیامکی :

    ۳۰۰۰32

۱۳۹۵ © تمامی حقوق این سایت متعلق به دهکده سفید می باشد و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت.