دهکده حقوقی سفید (دهکده تخصص)

نمود تخصص در حوزه حقوق، از اهداف عالیه ماستدپارتمان تخصصی مالیات

دپارتمان تخصصی مالیات
مالیات در حقیقت یک نوع هزینه اجتماعی است که دولت بخشی از سود فعالیت های اقتصادی شهروندان را برای جبران هزینه خدماتی که به شهروندان می دهند اخذ می نماید. مالیات مجموعا به دو دسته کلی مالیات مستقیم (مانند مالیات بر درآمد، حقوق به شاغلین،اشخاص حقوقی، ارث، حق تمبر و ...) و مالیات غیرمستقیم (مانند ارزش افزوده) تقسیم بندی می شود و بنابر اسناد تاریخی، ایران از قدیمی ترین کشورهایی است که برای تامین مخارج عمومی دست به وصول مالیات زده است ، جالب توجه است که عمر مالیات در ایران به بیش از 5 هزار سال می رسد. در دوره های هخامنشیان و ساسانیان، دفاتر و سازمان های منظمی برای این امر در سراسر ایران تشکیل شد. وزارت مالیه به همت امیر کبیر تاسیس و در دوره قاجار علیرغم ضعف پادشاهان، گام های سودمندی در جهت بهبود وضعیت اقتصادی کشور برداشت. در سال 1289 ادارات هفت گانه تصویب شد و مطابق قانون 1294 وزارت مالیه به 9 اداره تقسیم و علی النهایه در سال 1319 به وزارت دارایی تغییر نام یافت.
از ابتدای سال 95 و با اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم، هفت مصداق برای جرم مالیاتی احصا شده است و به عبارتی اشخاصی که این هفت عمل را انجام دهند به مجازات های درجه 6 محکوم می گردند که مجازات جرایم مالیاتی عبارتند از حبس شش ماه تا دو سال، جزای نقدی بیش از 20 میلیون ریال تا 80 میلیون ریال، محدودیت اجتماعی بیش از شش ماه تا پنج سال و ممنوعیت از یک یا چند فعالیت شغلی و اجتماعی برای اشخاص حقوقی تا پنج سال، با توجه به مراتب مارالذکر نیاز ضروری جامعه هیات مدیره دهکده سفید اقدام به تصویب ضرورت تشکیل دپارتمان تخصصی جرایم مالیاتی نمود و در این دپارتمان سعی گردیده است، در کنار وکلای تخصصی دهکده سفید از مشاوره و همراهی کارشناسان ارشد امور مالیاتی،حسابداری و اعضای هیات علمی نهایت بهره را ببریم تا در کنار کمک به پیشرفت آبادانی کشور از تضییع حقوق احتمالی مودیان مالیاتی جلوگیری شود و نهایت تلاش خود را برای اجرای دقیق و صحیح این قانون که برای اولین بار با این مضمون تصویب گردیده است را داشته باشیم.
در مواردی که استفاده از خدمات حقوقی فوریت دارد میتوانید با شماره 31601 تماس بگیرید تا توسط کارشناسان دهکده سفید راهنمایی شوید.

تلگرام
  • تلفن ۵ رقمی :

    051 31601

  • آدرس :

    مشهد، بلوار فردوسی، حاشیه میدان استقلال پلاک 373

  • خبرنامه پیامکی :

    ۳۰۰۰32

۱۳۹۵ © تمامی حقوق این سایت متعلق به دهکده سفید می باشد و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت.