دهکده حقوقی سفید (دهکده تخصص)

نمود تخصص در حوزه حقوق، از اهداف عالیه ماستدپارتمان تخصصی مالکیت معنوی , ثبت اختراعات و شرکت ها

دپارتمان تخصصی مالکیت معنوی , ثبت اختراعات و شرکت ها
امروزه حقوق مالکیت معنوی به عنوان بخش مهمی از علم حقوق شناخته می‌شود. پیچیدگی روابط اقتصادی، دگرگونی زندگی بشر، تخصصی شدن حرفه‌های مختلف و پیشرفت‌های قابل توجه ارتباطات و فناوری موجب ارتقای جایگاه این حیطه شده است. در عصر حاضر آثار فکری ارزش مادی نیز پیدا کرده و بعضا تنها راه معاش پدیدآورندگان آنها می‌باشند. از طرفی توسعه ابزار ارتباطی، این سرمایه‌ها را دچار مخاطره نموده، پر واضح است در دوران کنونی مانند گذشته نمی‌توان از حفظ اطلاعات سخن به میان آورد و چه بسا در لحظه‌ای حاصل یک عمر جهد فکری شخص به آسوده‌ترین شکل ممکن انتقال یابد و ضررهای جبران ناپذیری به پدیدآورنده‌ تحمیل شود. در این شرایط است که حقوق مالکیت معنوی به حمایت از صاحبان فکر و اختراع می‌‌شتابد. حقوق مالکیت معنوی حقوقی است که چگونگی حمایت و استفاده از آفرینش‌های فکری بشر را تعیین می‌کند و مشتمل بر دو رکن مالکیت صنعتی و مالکیت ادبی و هنری است.


حمایت قانونی از مالکیت فکری در ایران به سال 1304 و تصویب«قانون علامات صنعتی و تجاری» باز می‌گردد. در سال 1310 این قانون جای خود را به«قانون ثبت اختراع و علائم تجاری» داد. در سال 1337 دولت ایران به عضویت کنوانسیون مالکیت صنعتی پاریس درآمد و در سال 1348 اولین قانون خاص در زمینه‌ی حقوق مؤلف با عنوان «قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان» به تصویب رسید. پس از پیروزی انقلاب اسلامی به لحاظ ابهامات فقهی حمایت از حقوق مؤلف در دستگاه قضایی مدتی با تردید رو ‌به رو شد، اما با عطف توجه مقامات عالی رتبه نظام به اهمیت حمایت از این حقوق، در دهه‌ی 1370 آهنگ تقویت حمایت از این حقوق در ایران آغاز شد. در سال 1379«قانون حمایت از حقوق نرم‌افزارهای رایانه‌ای» تصویب شد و به تأیید شورای نگهبان رسید. در سال 1382 نیز« قانون تجارت الکترونیکی» همگام با تحولات حقوقی در دیگر کشورها حمایت از مالکیت فکری را به فضای تبادل اطلاعات الکترونیکی تسری داد. متأسفانه رعایت عملی حقوق مالکیت فکری در کشور عزیزمان اوضاع مطلوبی ندارد و مهمترین دلیل این بی‌اعتنایی عدم آشنایی مردم و حتی نخبگان با این حقوق است که بعضاً مشکلات عدیده حقوقی و قضایی را برای پدیدآورنده و مرتبطین بوجود می‌آورد.
دپارتمان تخصصی مالکیت معنوی و اختراعات و ثبت شرکت‌ها در دهکده سفید با بهره‌مندی از گروه وکلای متخصص در حقوق مالکیت معنوی، علاوه بر تجربه در زمینه‌ی دعاوی مربوطه خدمات تخصصی ویژه‎ای از قبیل: ثبت اختراعات داخلی و بین‌المللی، ثبت اثر ادبی، علمی و هنری، نرم‌افزار، طرح‌های صنعتی، تمدید علامت تجاری و طرح صنعتی تغییرات علامت تجاری و انتقال آن و... را به هموطنان عزیز ارایه می‌دهد.
در مواردی که استفاده از خدمات حقوقی فوریت دارد میتوانید با شماره 31601 تماس بگیرید تا توسط کارشناسان دهکده سفید راهنمایی شوید.

تلگرام
  • تلفن ۵ رقمی :

    051 31601

  • آدرس :

    مشهد، بلوار فردوسی، حاشیه میدان استقلال پلاک 373

  • خبرنامه پیامکی :

    ۳۰۰۰32

۱۳۹۵ © تمامی حقوق این سایت متعلق به دهکده سفید می باشد و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت.