دهکده حقوقی سفید (دهکده تخصص)

نمود تخصص در حوزه حقوق، از اهداف عالیه ماستجلسه هم اندیشی دپارتمان ارزهای دیجیتال دهکده سفید

بازدید ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت و مدیرکل دیوان محاسبات استان خراسان رضوی از دهکده بین المللی سفید


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دهکده سفید در تاریخ پانزدهم دی ماه ۱۳۹۹ برخی از مدیران با حضور در دهکده سفید در جریان بخش از فعالیت های هلدینگ بین المللی دهکده سفید قرار گرفتند.


در ابتدا مجید قاضی زاده مدیریت دهکده بين المللي سفید ضمن خیر مقدم به مدیران محترم و هیات همراه اظهار داشت:
کار گروهی و جمعی مبتنی بر تخصص از بدو تشکیل مجموعه دهکده سفید اساس همه برنامه ها بوده است و باید کار گروهی و تخصص گرایی در عرصه بهداشت حقوقی و ارتقا فرهنگ حقوقی کشور نهادینه گردد.


امروزه موضوعات جدید از جمله ارزهای دیجیتال نیازمند تقنین و تبیین ابعاد حقوقی آن می باشد که دپارتمان ارزهای مجازی دهکده سفید آمادگی دارد پژوهش های خود را در اختیار نهادهای تقنینی قرار دهد.
این استاد حقوق و پژوهشگر حوزه رمز ارزها اعلام نمود: رویکرد کلی دپارتمان ارزهای مجازی دهکده سفید علاوه بر تبیین ابعاد حقوقی، معرفی ظرفیت های ارزهای دیجیتال به منظور بهبود شرایط اقتصادی و رفع برخی موانع تجاری است و کارشناسان دپارتمان ارزهای دیجیتال دهکده سفید آمادگی مشاوره به تجار و اعضا هیات مدیره شرکت های تجاری را دارند تا با ارائه تهدیدها و فرصت های مرتبط منافع ملی کشورمان حفظ گردد.
امروزه افزایش سهم ارزهای دیجیتال نسبت به ارزهای فیات در جامعه جهانی رو به گسترش است و در همین راستا تصویب آیین نامه هیات وزیران در مورد استخراج رمز ارزها گامی مثبت در توسعه این صنعت است ایشان مجید قاضی زاده اظهار امیدواری نمود تا موضوع ارز دیجیتال ملی به فوریت در دستور کار قرار گیرد و قوای سه گانه در مورد این موضوع با تدبیر و دقت، سرعت لازم را به منظور حفظ منافع ملی در دستور کار قرار دهند.


در ادامه محمود توجکی دبیر دپارتمان امور مالیاتی و محاسباتی دهکده سفید با اشاره به اهمیت ارزهای دیجیتال در افزایش رونق اقتصادی اعلام نمود:
مباحث مالیاتی ارزهای دیجیتال و امور حسابرسی مرتبط از موضوعاتی است که کمتر به آن پرداخته شده است و آمادگی لازم جهت کمک به فعالان صنعت رمز ارزها وجود دارد این عضو دپارتمان ارزهای دیجیتال دهکده سفید برخی از خدمات مربوط به ارزهای دیجیتال را نیز تشریح نمود.

در ادامه محمد رضا مس فروش ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اظهار نمود:
وجود مجموعه دهکده سفید از ظرفیت هایی است که می تواند در زمینه مشورت های قانونگذاری ارزهای دیجیتال و سیاست های اجرایی آن موثر و کمک یار باشد همچنین مطلوب است دپارتمان ارزهای دیجیتال دهکده سفید در چهارچوب قوانین جاری به استخراج کنندگان و استفاده کنندگان ارزهای دیجیتال راهنمایی های لازم را ارائه و بیشتر از قبل به بخش های دولتی و خصوصی معرفی شود تا از خدمات آن استفاده نمایند.
ایشان ضمن اعلام آمادگی سازمان جهت همکاری بیشتر تداوم و استمرار جلسات ضروری دانست.


در ادامه احمد پری پور مدیر کل دیوان محاسبات استان خراسان رضوی اظهار داشت:
اگر چه سابقا با دهکده سفید آشنایی داشتم اما امروز حضورا از اقدامات ارزشمند این مجموعه بیشتر مطلع شدم و تداوم و توسعه این مسیر را ارزومندم.
ایشان استفاده قانونمند از ارزهای دیجیتال با حفظ منافع ملی را از ضروریات دانستند و افزود:
مسیر این ارزهای دیجیتال و توسعه جهانی آنها روشن است شایسته است که بتوان با حفظ منافع مردم و کشور اطلاعات و آموزش های لازم را در این زمینه منتشر نمود.

همچنین به پیشنهاد ریاست سازمان صمت تاریخ برگزاری ورکشاپ دهکده سفید با موضوع ارزهای دیجیتال به بهمن ماه منتقل گردد تا امکان اطلاع رسانی شایسته باشد.

در انتها مهمانان از موزه دهکده سفید بازدید نمودند.

تلگرام
  • تلفن ۵ رقمی :

    051 31601

  • آدرس :

    مشهد، بلوار فردوسی، حاشیه میدان استقلال پلاک 373

  • خبرنامه پیامکی :

    ۳۰۰۰32

۱۳۹۵ © تمامی حقوق این سایت متعلق به دهکده سفید می باشد و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت.