دهکده حقوقی سفید (دهکده تخصص)

نمود تخصص در حوزه حقوق، از اهداف عالیه ماست‌ نشست دهکده تخصصی سفید با اصحاب رسانه درجهت تبیین حقوق حرفه ای و شهروندی اصحاب رسانه

معاونت ارتباطات و امور بین الملل دهکده سفید عنوان کرد: مشهد پیشرو در دپارتمان های تخصصی حقوقی
برای نخستین باردرکشور، دپارتمان تخصصی حقوق رسانه و ارتباطات راه اندازی شد.

معاونت ارتباطات و امور بین الملل دهکده سفید با اعلام این مطلب در نشست با اصحاب رسانه گفت : درحال حاضر در این مجموعه تخصصی حقوقی 23 دپارتمان مشغول به کاراست و آمادگی تشکیل دپارتمان تخصصی حقوق رسانه و ارتباطات را داریم .
عدم آشنایی با حقوق شهروندی

دکتر سعید حقیقی با اعلام این نکته که متاسفانه خلاء یک مرجع تخصصی بحث حقوق رسانه و مطبوعات که اطلاع رسانی دقیقی به منادیان آن داشته باشد، احساس می شود، اعلام کرد : در این دپارتمان تخصصی حقوق رسانه و ارتباطات همه تلاش‌مان را برای پاسخ گویی به دغدغه ها و سئوالات خبرنگاران و همچنین بحث آموزش دراین زمینه راداریم؛ زیرا گاه خبرنگاران برای انعکاس اخبار، نگرانی های حقوقی دارند و آموزش در این زمینه به اطلاع رسانی شفاف اخبار و آرامش خبرنگاران بسیار موثر است .
وی عدم ارتقاء فرهنگ حقوقی وعدم آشنایی مردم با حقوق شهروندی را یکی ازمعضلات جامعه فعلی اعلام کرد و افزود : نقش رسانه ها در آگاهی این حقوق و فرهنگ سازی بی بدیل است . وی همچنین با بیان این نکته حقوق رسانه وارتباطات به صورت تخصصی مورد استفاده و کاربردی قرار نگرفته است ، بیان داشت : همه ما این رسالت را داریم که درجهت این مهم فرهنگ سازی کنیم.
دومین چکش زرین عدالت
دبیر دومین همایش چکش زرین عدالت در ادامه از برگزاری دومین مراسم اعطای چکش زرین عدالت در اسفند ماه جاری خبر داد و گفت : دبیرخانه ،آئین چکش زرین عدالت را سال گذشته برای نخستین باردر مشهد برگزار کرد که در این مراسم دکتر سید محمود کاشانی فرزند ایت الله کاشانی به این عنوان نائل شد.
وی افزود: در دومین مراسم اهدای چکش زرین به عنوان یکی از محورهای مقاله ها بحث ارتقاء فرهنگ در اولویت قرار دارد.
همکاری رسانه ها و فرهنگ سازی
دکتر حقیقی خاطر نشان ساخت : به اعتقاد من با همکاری رسانه ها می توان علاوه براین که برروی چالش ها ، آسیب ها می توان بهتر کار کرد ، در جهت ارتقاء حقوق شهروندی نیز می توان گام های موثری برداشت .
دبیر اتاق فکر دهکده سفید درادامه این نشست گفت : به اعتقاد من تشکیل دپارتمان حقوق رسانه و ارتباطات می تواند در انعکاس بهتر حقایق اجتماعی میسر باشد .تلگرام
  • تلفن ۵ رقمی :

    051 31601

  • آدرس :

    مشهد، بلوار فردوسی، حاشیه میدان استقلال پلاک 373

  • خبرنامه پیامکی :

    ۳۰۰۰32

۱۳۹۵ © تمامی حقوق این سایت متعلق به دهکده سفید می باشد و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت.