دهکده حقوقی سفید (دهکده تخصص)

نمود تخصص در حوزه حقوق، از اهداف عالیه ماستزارع: قاچاقچیان از خدمات مالی، بانکی و بیمه‌ای محروم می‌شوند

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از مصوبه این کمیسیون برای محرومیت قاچاقچیان از خدمات مالی، بانکی و بیمه‌ای خبر داد و گفت که همچنین برای واگذاری یا اجاره کارت بازرگانی مجازات در نظر گرفته شده است.
رحیم زارع با اشاره به جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: در جلسه امروز کمیسیون، مواد الحاقی لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به تصویب رسید که در آن وزارت صنعت مکلف به ابلاغ ضوابط تجاری در فرآیندهای تجارت و همچنین ایجاد سامانه ظرف مدت سه ماه شده است.
وی افزود: یکی دیگر از مصوبات مهم، تکلیف دولت به ایجاد سامانه‌های هوشمند است به طوری که افراد متخلف که ارتکاب به قاچاق داشته‌اند از خدمات مالی،‌ بانکی، بیمه‌ای، حمل و نقل، گارانتی و نگهداری محروم می‌شوند و این امر باید در سامانه قید شود. مصوبه دیگر این است که واردکنندگان کالا باید منشاء ارز خود را افشا و اعلام کنند به این ترتیب که هر کالایی که وارد کشور می‌شود باید مشخص شود که ارز آن از کجا تامین می‌شود تا مشمول قاچاق ارز و پولشویی نشود در این غیر این صورت اموال مصادره و توقیف خواهد شد.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در مصوبه دیگری هرگونه سوء استفاده از کارت بازرگانی از جمله واگذاری آن به غیر و بهره‌برداری از آن به صورت خرید، فروش و اجاره ممنوع است و انتقال‌دهنده و انتقال‌گیرنده هر دو مشمول مجازات می‌شوند که مجازات آن ابطال کارت و ضبط کالای وارد شده با کارت غیرمجاز، پرداخت خسارت به دولت و جریمه نقدی نصف تا دو برابر ارزش کالا خواهد بود.

تلگرام
  • تلفن ۵ رقمی :

    051 31601

  • آدرس :

    مشهد، بلوار فردوسی، حاشیه میدان استقلال پلاک 373

  • خبرنامه پیامکی :

    ۳۰۰۰32

۱۳۹۵ © تمامی حقوق این سایت متعلق به دهکده سفید می باشد و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت.