دهکده حقوقی سفید (دهکده تخصص)

نمود تخصص در حوزه حقوق، از اهداف عالیه ماستدپارتمان تخصصی حقوق ورزشی

به طور کلی در همه ی کشورهای دنیا ورزش از حمایت های عمومی خاصی برخوردار بوده، از دیگر سو هدف غایی ورزش حرفه ای تربیت نسل، برومندی، توانمندی، نشاط، سلامتی و بالاخره آماده سازی مهم ترین رکن توسعه یعنی انسان است. به همین جهت از این حوزه حمایت های ویژه ای از جانب حاکمیت های کشورهای مختلف صورت می گیرد. با توجه به گسترش روز افزون ابعاد این مقوله نباید از جنبه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آن به سادگی گذشت و به همین دلیل برای حمایت از این فعالیت و این نهاد، قوانین و امتیازات ویژه ای در نظر گرفته می شود.
در اکثر کشورهای دنیا ورزش حرفه ای به عنوان صنعتی بزرگ به شمار می آید، به گونه ای که بسیاری از صنایع بزرگ مانند گردشگری، تبلیغات حرفه ای و... به این صنعت وابسته است ولذا با توجه به این موضوع، در همه دنیا نیاز به کار تخصصی در این زمینه بیش از گذشته احساس می شود.


مشاهده حوادث ناشی از عملیات ورزشی، سوانح محیطی، ارتکاب جرائم بر علیه ورزشکاران و مدیریت ها، محکومیت به مجازات های مختلف و بالاخره صدمات و ضایعاتی که بر پیکر جامعه ورزشی وارد می شود روشن می سازد که یکی از مهم ترین علل بروز این وقایع فقدان آگاهی های حقوقی جامعه ورزشی است و در نهایت اندیشه بهره وری از علم حقوق را بارورتر می کند.
از طرفی ورزشکاران عموماً بر این تصورند که اعمال خلاف آنها در فعالیت های ورزشی نهایتاً تنبیهات انظباطی را در پی دارد و مرجع تصمیم گیری را کمیسیون های قضایی هیات ها، فدراسیون ها و یا مدیران می دانند و گستره آگاهی های مربیان، داوران، سرپرستان و مدیران ورزشی نیز چه در باب مسوولیت های خود و چه در مورد ورزشکاران معمولاً بیش از این نیست. از طرف دیگر بسیاری از قراردادهای مربوط به این حوزه بدون توجه به مقررات داخلی و یا بین المللی تنظیم می شود. این در حالیست که برخی از این اعمال حقوقی ممکن است عواقب و مسئولیت های شدید حقوقی و یا کیفری را در بر گیرد.
بنابراین لزوم شناخت و تخصص جهت شکایت و دفاع در خصوص این دسته ازجرایم و تخلفات بسیار مورد توجه قرار دارد. از این رو دهکده سفید با ارتقا سطح آگاهی جامعه ورزشی از مسوولیت های قانونی خود در رابطه با تخلفات ورزشی و نیز بهره مندی از حرفه ای ترین وکلا و کارشناسان و حقوق دانان و با همکاری مستمر با دپارتمان های تخصصی قراردادها، کانون حقوق بین الملل و سایر حوزه های تخصصی وابسته در دهکده سفید فصلی جدید در حوزه دعاوی ورزشی گشوده وبا کار تخصصی و گروهی، اعتماد و آرامش را تقدیم مراجعین دهکده سفید می نماید.در مواردی که استفاده از خدمات حقوقی فوریت دارد میتوانید با شماره 31601 تماس بگیرید تا توسط کارشناسان دهکده سفید راهنمایی شوید.

تلگرام
  • تلفن ۵ رقمی :

    051 31601

  • آدرس :

    مشهد، بلوار فردوسی، حاشیه میدان استقلال پلاک 373

  • خبرنامه پیامکی :

    ۳۰۰۰32

۱۳۹۵ © تمامی حقوق این سایت متعلق به دهکده سفید می باشد و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت.