دهکده حقوقی سفید (دهکده تخصص)

نمود تخصص در حوزه حقوق، از اهداف عالیه ماستدپارتمان تخصصی قراردادها

دپارتمان تخصصی قراردادها
قرارداد از تلاقی و تراضی دو اراده جهت به وجود آمدن یک اثر حقوقی همچوون بیع، اجاره و نظایر آن به وجود می آید. قانون گذار در حقوق ایران در ماده 183 قانون مدنی عقد را تعهد دو یا چند نفر در مقابل دو یا چند نفر دیگر دانسته است .در زبان غیر تخصصی منظور از عقد و قرارداد یکی است لیکن معمولا در علم حقوق به عقود معین،عقد می گویند. به طور کلی می توان اقسام عقود معین در فقه و قانون مدنی را به صورت ذیل نام برد: بیع، اجاره، رهن، امانت، نکاح، قرض، وصیت، عاریه شرکت، وقف ،وکالت ، جعاله،مزارعه،مساقات،سلف،سلم ومضاربه .

لازم به توضیح است هم اکنون بخش اعظمی از مراجعات روزمره افراد جامعه به دادگستری های سراسر کشور به اختلافات آنها از قراردادهای خصوصی فی مابین نشات می گیرد که دهکده سفید در وهله اول با هدف پیشگیری از این ترافعات به آموزش قوانین و نحوه صحیح تنظیم قرارداد روی آورد و این موضوع در دستور کار جدی شهر داوری دهکده سفید و باشگاه آموزش دهکده سفید قراردارد.
هم اکنون دپارتمان تخصصی قراردادهای دهکده سفید به عنوان اولین دپارتمان از مجموعه دپارتمان های تخصصی و با حضور اعضای هیات علمی رشته های مرتبط بالاخص اساتید حقوق خصوصی، کارشناسان دادگستری ، پژوهشگران و صاحب نظران به ارایه خدمات مشاوره ای و وکالتی به بخش عمده ای از مراجعات روزانه دهکده سفید مبادرت می نماید و با توجه به مراتب فوق الذکر تعداد کثیر وکلای متخصص در این دپارتمان موید این امر است. پرونده های قابل طرح در این دپارتمان بسیار گسترده اند، از جمله آنها می توان الزام به انجام تعهد، تحویل، مورد قرارداد یا هر تعهدی که در یک قرارداد وجود دارد، اشاره نمود. البته در برخی از موارد اصحاب دعوا به اصالت اسناد از لحاظ ماهوی و شکلی ایراد می گیرند و تقاضای ادعای بطلان یا فسخ قرارداد را دارند که این دپارتمان تخصصی اقدام به همکاری (( میان دپارتمانی )) و بهره گیری از نظرات اعضای دپارتمان جعل و امنیت اسناد می نماید.
قوانین مرتبط با دعاوی قراردادها :
قانون اجازه رعايت احوال شخصيه ايرانيان غير شيعه در محاكم
قانون پیش‌فروش ساختمان مصوب 89/10/12
قانون تملک آپارتمانها
قانون مسوولیت مدنی


در مواردی که استفاده از خدمات حقوقی فوریت دارد میتوانید با شماره 31601 تماس بگیرید تا توسط کارشناسان دهکده سفید راهنمایی شوید.

تلگرام
  • تلفن ۵ رقمی :

    051 31601

  • آدرس :

    مشهد، بلوار فردوسی، حاشیه میدان استقلال پلاک 373

  • خبرنامه پیامکی :

    ۳۰۰۰32

۱۳۹۵ © تمامی حقوق این سایت متعلق به دهکده سفید می باشد و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت.